layout-wrota-lipiec2014-tlo-niepeln

niepełnosprawni.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

marzec 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

wrotapodkarpackie.pl

www.wrotapodkarpackie.pl

niepelnosprawni.wrotapodkarpackie.pl

III Podkarpacka Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

spartakiada

8 czerwca w Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ w Kielnarowej odbędzie się III Podkarpacka Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami są Katedry Fizjoterapii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu, a także studenckie koła naukowe obu uczelni. 
W spartakiadzie weźmie udział ponad 300 osób niepełnosprawnych z województwa podkarpackiego wraz z opiekunami i około 100 wolontariuszy z WSIiZ i WSZiA, zrzeszonych w ruchu Wolontariat. 


Dwie poprzednie spartakiady okazały się dużym sukcesem. Jak pokazuje doświadczenie, to dla uczestników niezapomniane przeżycie, które sprzyja integracji osób niepełnosprawnych, wzbudza ducha sportowej rywalizacji, chęci i gotowości pokonywania barier i ograniczeń oraz popularyzacji sportu. 

– Obie edycje spełniły nasze oczekiwania w aspekcie integracyjnym, pokonywania barier i łączenia studentów obu Uczelni. To najlepsza lekcja praktyczna dla studentów, liderów idei wolontariatu o wymiarze etyczno-moralnym. Otrzymujemy wiele podziękowań z nadzieją, że Spartakiada będzie organizowana co roku – mówi dr Helena Bartyzel-Lechforowicz, Kierownik Katedry Fizjoterapii WSIiZ, która współorganizuje Spartakiadę. 

Do udziału w Spartakiadzie przyjęły zaproszenie znane osoby w Polsce i w Europie, które mimo niepełnosprawności osiągnęły sukces życiowy. Jednym z gości będzie Jaś Mela - zdobywca obu biegunów. Swoimi popisami na rowerze wydarzenie uświetni po raz kolejny Krystain Herba. Podczas spartakiady wystąpi z zespołem country Janusz Skwarek, jedyny „Dziekan Śpiewający” z WSZiA w Zamościu. 

- Dla osób niepełnosprawnych sam start jest już dużym sukcesem i wszyscy uczestnicy mają poczucie, że są zwycięzcami własnych słabości – podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ. 

W tym roku czekają na uczestników nie lada atrakcje: m.in. zawody sportowe i konkursy plastyczne z nagrodami, przejazdy bryczką, konno i na kucykach, malowanie twarzy, salon piękności, a także karaoke i wspólna biesiada. 

Sponsorem nagród i upominków jest Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Do pobrania: szczegółowy program spartakiadyaviavalleybaner prognoza

podkarpackie sz perspektywalotniksko

monitoruj podkarpackiepolska pomoc pl 220

move on greentourage