layout-wrota-lipiec2014-tlo-niepeln

niepełnosprawni.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

marzec 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

wrotapodkarpackie.pl

www.wrotapodkarpackie.pl

niepelnosprawni.wrotapodkarpackie.pl

Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym

tpg

Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym (TPG) istnieje od 1991 roku, a od 2005 jest Organizacją Pożytku Publicznego. Członkami zwyczajnymi TPG są naukowcy, lekarze, rehabilitanci, pedagodzy oraz grupa najlepiej zrehabilitowanych głuchoniewidomych. 
Towarzystwo stara się w możliwie najlepszy sposób zaspokajać indywidualne potrzeby swoich podopiecznych w zakresie umożliwiania kontaktów z otoczeniem, edukacji, rehabilitacji, zaopatrywania w specjalny sprzęt, zatrudniania oraz warunków socjalnych. Jednym z celów jest również prowadzenie kampanii popularyzujących w szerszych kręgach społeczeństwa problematykę głuchoślepoty i dotkniętych nią ludzi. 

Bazując na wieloletnim doświadczeniu, TPG we współpracy z wieloma instytucjami, firmami oraz osobami prywatnymi, systematycznie zwiększa skalę i zasięg swojej działalności. Za osiągnięcia w dziedzinie pomocy osobom niepełnosprawnym, TPG zostało uhonorowane na forum ONZ Międzynarodową Nagrodą Niepełnosprawności im. Franklina Delano Roosevelta. 

Większość podopiecznych TPG (łącznie jest ich ponad 2000 z szacowanych 7000 żyjących w Polsce) stanowią głuchoniewidomi, którzy z różnych przyczyn, w dzieciństwie bądź już w życiu dorosłym, stracili zarówno wzrok jak i słuch. Uszkodzone obydwa zmysły jednocześnie powodują poważne problemy z codziennymi czynnościami oraz komunikacją z otoczeniem. 

Jednym z głównych celów TPG jest przekazywanie osobom głuchoniewidomym umiejętności pozwalających odnaleźć się w zaistniałej sytuacji. Aby efektywnie przeciwdziałać konsekwencjom tej formy niepełnosprawności, niezbędne jest podejmowanie szeregu działań ehabilitacyjnych. Dzięki nim osoby głuchoniewidome mają szansę odbudowywać poczucie własnej wartości, żyć w przekonaniu, iż wciąż mogą być aktywne na wielu płaszczyznach życia społecznego i zawodowego. 

Więcej informacji na temat działalności TPG oraz problematyki głuchoślepoty na stronie www.tpg.org.pl .

Źródło: www.um.jaslo.plaviavalleybaner prognoza

podkarpackie sz perspektywalotniksko

monitoruj podkarpackiepolska pomoc pl 220

move on greentourage